Co powinni wiedzieć właściciele budynków o czyszczeniu dachów?

Podobnie jak w przypadku elewacji, również dachy budynków narażone są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Zmiana pór roku, a co za tym idzie różne warunki pogodowe i temperaturowe przyczyniają się do niszczenia pokryć dachowych.

 

Aby móc temu zapobiec, należy regularnie przeprowadzać czyszczenie dachów. W Poznaniu i okolicach jest bardzo wielu właścicieli, którzy troszczą się o stan pokryć dachowych budynków, gdyż wiedzą, że lepiej jest zlecić mycie dachów niż je wymieniać. W ostatnich latach zauważyć można wzmożone opady deszczu. A wilgoć to wręcz idealne warunki do rozwoju m.in. mchu, grzybów i glonów.

mycie dachów poznań

Co robić kiedy na dachu rośnie mech?

 

Najlepszym sposobem na czysty dach jest powierzenie prac związanych z jego pielęgnacją firmie, która się w tym specjalizuje. W tym miejscu ze swoją ofertą przychodzi do Państwa nasza firma Olanex, która zlecenia, związane z myciem dachów, czyszczeniem elewacji budynków oraz malowaniem elewacji, wykonuje już szereg lat.

 

Mamy niezawodne sposoby!

 

Czyszczenie dachu przeprowadzamy przy użyciu wody pod ciśnieniem wraz z profesjonalnymi preparatami czyszczącymi. Odpowiedni dobór detergentów jest niezwykle ważny, ponieważ źle dobrany środek chemiczny może uszkodzić dach i spowodować zmianę jego koloru. Warto także pamiętać, że prawidłowe przygotowanie dachu przed zimą pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż remont dachu jest o wiele bardzo kosztownym przedsięwzięciem, niż jego pielęgnacja.

 

Może więc lepiej zapobiegać niż "leczyć"?

Tags: mycie dachów w poznaniu czyszczenie dachów poznań

Kontakt

Olanex
Janusz Smoczyński i Tomasz Smoczyński
ul. Dworcowa 24
62-006 Kobylnica
tel. 603 508 707
tel. 601 567 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.