Montaż kolców na ptaki

Jest wiele sposobów na pozbycie się niechcianego ptactwa. Kolce na ptaki jest jednym z nich. Obecnie można zaobserwować wzrost zainteresowania nimi przez właścicieli i mieszkańców domków jednorodzinnych, domów wolnostojących, osiedli mieszkalnych itp. Wynika to między innymi z tego, że większość właścicieli chce w ten sposób uchronić elewację budynków przed zabrudzeniami. Ponadto, takie ptaki, jak np. gołębie, potrafią znacznie uprzykrzyć życie mieszkańcom, zanieczyszczając tarasy, balkony, dachy, parapety i robiąc hałas poprzez namolne gruchanie.

Montaż kolców jest też jednym z najtańszych i najszybszych sposobów odstraszenia ptaków. Może odbywać się w dwojaki sposób: albo poprzez przyklejenie ich odpowiednim klejem monterskim albo poprzez przymocowanie za pomocą śrub czy kołków. Można też zastosować obie techniki jednocześnie. Gdy kolce przeciw ptakom są zamontowane, to tworzą skuteczną przeszkodę, która powoduje, że ptaki w tych miejscach nie będą spoczywały ani przygotowywały gniazd. Takie rozwiązanie traktuje się jako ekologiczne, gdyż nie wyrządza żadnej krzywdy ptactwu. Ogranicza jedynie możliwość dotarcia do niektórych miejsc. Aby dokładnie zamontować odstraszacze na ptaki, niejednokrotnie stosujemy techniki alpinistyczne, które umożliwiają dojście nawet w najbardziej trudno dostępne miejsca.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy szybką i dokładną realizację zlecenia w konkurencyjnych cenach. Współpracujemy z wieloma firmami, ale każda jest dla nas niezwykle ważna i do każdej podchodzimy w indywidualny sposób.

Kontakt

Olanex
Janusz Smoczyński i Tomasz Smoczyński
ul. Dworcowa 24
62-006 Kobylnica
tel. 603 508 707
tel. 601 567 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.