Czyszczenie ścian z graffiti

Graffiti... Dla jednych - dzieło sztuki, dla innych - szpecąca zmora. Z "rysunkami" na murach możemy się spotkać praktycznie wszędzie. By je usunąć, należy zwrócić się do specjalisty, który posiada profesjonalny sprzęt i niezbędną wiedzę oraz stosuje odpowiednie środki chemiczne, dostosowane do rodzaju podłoża.

Nasza firma Olanex wykorzystuje nowoczesne myjki wysokociśnieniowe. Wysokie ciśnienie wody ciepłej lub zimnej, w połączeniu ze specjalnymi środkami chemicznymi, daje możliwość usunięcia uciążliwych obrazów i napisów ze ścian przystanków, przejść dla pieszych, elewacji budynków. Warto dodać, że usunięcie grafitti bez uszkodzenia podłoża jest zadaniem trudnym i wymaga doświadczenia. Po umyciu miejsce zabrudzone farbami musi powrócić do pierwotnego wyglądu. Często nie wystarczy jednorazowe czyszczenie, musi ich być kilka.

 

Ale samo usunięcie graffiti to jeszcze nie wszystko. Szczególnie warto zadbać o to, by wyczyszczone miejsca zostały zabezpieczone chemicznie przed następną dewastacją. Rozwiązanie takie przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów przy usuwaniu kolejnych zabrudzeń. Na rynku istnieją chemiczne środki, nazywane antygraffiti, które doskonale radzą sobie z ochroną ścian przed kolejnymi malunkami i skutecznie zniechęcają "twórców" do ich rysowania. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy antygraffiti nakłada się warstwowo. Ścianę pokrytą specjalną, prawie niewidoczną warstwą ochronną można już potem o wiele łatwiej, taniej i szybciej wyczyścić.

Jeśli zainteresował Ciebie ten artykuł lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o innych usługach, które świadczymy, to zadzwoń: 601 567 190.

Kontakt

Olanex
Janusz Smoczyński i Tomasz Smoczyński
ul. Dworcowa 24
62-006 Kobylnica
tel. 603 508 707
tel. 601 567 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.