Czyszczenie ekranów dźwiękochłonnych i wiat przystankowych

Ekran dźwiękochłonny to naturalna lub sztuczna przeszkoda znajdująca się na drodze rozprzestrzeniania fal dźwiękowych, mająca na celu wytworzenie obszaru, chronionego przed oddziaływaniem hałasu. Zastosowanie ekranów jest więc jednym ze sposobów zmniejszenia natężenia dźwięku. Usytuowane są najczęściej przy ruchliwych trasach komunikacyjnych. Doceniane są najbardziej przez mieszkańców osiedli mieszkalnych położonych blisko dróg o dużym natężeniu ruchu. Oprócz funkcji wyciszających, mogą pełnić także funkcje ozdobne.

 

O estetykę ekranów zadba nasza firma Olanex. Poza pracami wysokościowymi, zajmujemy się także kompleksowym oczyszczaniem różnych powierzchni na ziemi. Jedną z wielu świadczonych przez nas usług jest czyszczenie ekranów dźwiękochłonnych, które szczególnie po zimie wymagają odświeżenia z brudu i soli drogowej. Mycie odbywa się przy zastosowaniu gorącej wody z myjek wysokociśnieniowych, które wespół z odpowiednio dobranymi biodegradowalnymi środkami chemicznymi doskonale radzą sobie z różnorodnym brudem i zaciekami. Metoda ta umożliwia usunięcie takich zabrudzeń, jak: oleje samochodowe, sadza, sól drogowa i inne zabrudzenia atmosferyczne i przemysłowe. Okresowe oczyszczenie ekranów akustycznych wpływa bardzo dobrze na ich żywotność i schludny wygląd.

 

Inną wykonywaną przez nas usługą jest czyszczenie wiat przystankowych. Wiaty mają za zadanie osłonić pasażerów przebywających na przystankach autobusowych, tramwajowych czy peronach kolejowych. By nie szpeciły swoim wyglądem, należy zadbać o ich okresowe oczyszczenie. Podobnie jak w przypadku ekranów dźwiękochłonnych nasza firma stosuje myjki wysokociśnieniowe, które doskonale radzą sobie z usuwaniem: napisów, wykonanych sprayem, pozostałości po różnych informacjach i reklamach i innych zabrudzeń przyczyniających się do nieestetycznego wyglądu przystanków.

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami lub chcielibyście dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu tutaj.

Kontakt

Olanex
Janusz Smoczyński i Tomasz Smoczyński
ul. Dworcowa 24
62-006 Kobylnica
tel. 603 508 707
tel. 601 567 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.