Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Prace elewacyjne Olanex

czyszczenie elewacji poznań

Malowanie elewacji - 4 wskazówki, o których trzeba pamiętać

Jak powszechnie wiadomo, elewacja budynku jest jego wizytówką.Gdy zamierzamy kupić dom, czy mieszkanie w bloku, pierwsze co przykuwa wzrok i na co zwracamy naszą uwagę jest stan elewacji. Poza tym, byśmy mogli długo cieszyć się pięknym wyglądem naszego domu czy bloku mieszkalnego, niezbędna jest troska i dbałość o wszystkie jego elementy.

 

O czym trzeba pamiętać przy malowaniu elewacji?

Po pierwsze, malowanie elewacji warto zlecić firmie, która się w tym specjalizuje. Jest to niezwykle ważne, ponieważ proces ten jest dość złożony i wykonując malowanie samodzielnie, możemy bardziej zaszkodzić naszej elewacji. Nasza firma Olanex świadczy prace wysokościowe od ponad 20 lat, możemy więc poszczycić się doświadczeniem i umiejętnością prawidłowego rozplanowania prac. W naszych zawodowym dorobku posiadamy szereg budynków, w których przeprowadzaliśmy malowanie elewacji.

 

Po drugie, istotną sprawą przy planowaniu malowania elewacji są warunki pogodowe. Nigdy nie powinno się malować zewnętrznych ścian budynku, gdy pada. Ponadto, elewacja nie może być zbyt mocno nagrzana ani mocno ochłodzona. Optymalna temperatura powietrza powinna oscylować między 5 a 35 stopni C. Malowana ściana nie powinna być też wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Powinna natomiast być czysta i sucha, by farba dobrze się na niej utrzymywała.

 

zdjecia malowanie elewacji 11Kolejną ważną rzeczą, którą powinni brać pod uwagę właściciele budynków jest to, czy firma stosuje rusztowania czy wykorzystuje techniki alpinistyczne. Z naszego doświadczenia wynika, że o wiele tańszym rozwiązaniem jest wykorzystanie metody alpinistycznej. Rozwiązanie to skraca również czas wykonania zlecenia oraz zapobiega niszczeniu elewacji, gdyż nie wymaga kotwienia rusztowań.

 

Następną wskazówką, by elewacja naszego budynku spełniała swoją rolę przez wiele lat, jest odpowiedni dobór farby elewacyjnej do rodzaju tynku. Farba musi chronić ściany budynków przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, dlatego tak ważne jest ich prawidłowe dobranie.

 

Ze swojej strony postaraliśmy się przekazać Państwu jak najwięcej informacji na temat malowania elewacji. Jeśli będziecie Państwo mieli jeszcze jakieś pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez email. Dane kontaktowe znajdują się tutaj. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i mamy nadzieję, że zechcecie Państwo skorzystać z naszych usług.

Certyfikat STO

Współpraca

Kontakt

Olanex
Janusz Smoczyński i Tomasz Smoczyński
ul. Dworcowa 24
62-006 Kobylnica
tel. 603 508 707
tel. 601 567 190
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.