Mycie i malowanie elewacji

Olanex - profesjonalne usługi mycia i malowania elewacji

Elewacja dla budynku jest tym, czym ubiór dla człowieka - jego wizytówką. Ludzi ubierają styliści, a o budynki dbamy my - Olanex - specjaliści od mycia i malowania elewacji.

Dlaczego warto dbać o elewację?

Właściciele i zarządcy budynków, w szczególności wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, chcą, aby ich nieruchomości były utrzymane w jak najlepszym stanie i prezentowały się okazale. Efekt ten można osiągnąć dbając o elewację budynków, począwszy od odpowiedniego jej pomalowania, a skończywszy na utrzymaniu w czystości. Zmienne warunki atmosferyczne, silne opady deszczu i wahania temperatur nie ułatwiają tego zadania. Elewacja jest narażona na działanie wielu czynników, dlatego kluczem do utrzymania jej we właściwym stanie jest wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów i środków czystości oraz zastosowanie technik, które nie powodują dodatkowych zniszczeń.

malowanie elewacji poznań

Od jakości wykonania i zabezpieczenia elewacji zależy również kondycja całego budynku. To właśnie przez elewację, wraz z wilgocią pochodzącą z opadów atmosferycznych, przenikają wgłąb ściany różnego typu zabrudzenia. Utrzymująca się wilgoć sprzyja również pojawianiu się na elewacji grzybów, pleśni i mchu, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale stwarza też zagrożenie dla ludzi przebywających w budynku. Z tego powodu mycie i malowanie elewacji jest konieczne do utrzymania nieruchomości w prawidłowym stanie technicznym.

W tym miejscu pojawiamy się my - profesjonaliści w swoim fachu. Od wielu lat zajmujemy się dbaniem o zewnętrzne elementy budynków. Mycie i malowanie elewacji nie ma przed nami tajemnic.

Technika alpinistyczna

Elewacja to szczególna część budynku, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Większość metod malowania i mycia elewacji zakłada wykonywanie tych czynności z rusztowania. Jego ustawienie na dużej wysokości wymaga przytwierdzenia do budynku, co dodatkowo niszczy elewację.

Z tego powodu w swojej pracy wykorzystujemy technikę alpinistyczną. Malowanie i mycie elewacji wykonujemy bez konieczności użycia stacjonarnego rusztowania. Rusztowaniem dla naszych pracowników jest system lin i specjalistycznych przyrządów, których użycie umożliwia swobodny zjazd oraz podchodzenie. W ten sposób tworzymy rusztowanie wiszące pozwalające na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Profesjonalna kadra

O zewnętrzne piękno budynków naszych klientów dbają profesjonaliści. Nasi pracownicy to specjaliści, którzy zostali kompleksowo przeszkoleni z wykorzystania technik pracy na wysokości. To także wykwalifikowani alpiniści, którzy o swojej pracy wiedzą niemal wszystko. Posiadają również wymagane szkolenia BHP oraz pozwolenia.

Współpraca

W ciągu wielu lat pracy współpracowaliśmy z dużą liczbą klientów indywidualnych i korporacyjnych. Odbiorcami naszych usług są często także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, których wymagania i potrzeby w wielu przypadkach są specyficzne. Naszym celem jest kompleksowa obsługa klienta, począwszy od fachowego i profesjonalnego doradztwa, a skończywszy na wykonaniu wszystkich niezbędnych prac.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

3 sposoby na perfekcyjną elewację

Jeśli chcesz, by elewacja Twojego domu, budynku, bloku czy wieżowca długo cieszyła oko swoim wyglądem, należy od czasu do czasu kompleksowo o nią zadbać.

 

Jak tego dokonać?

 

Najprościej i chyba najpewniej byłoby zlecić to zadanie firmie, która się na tym bardzo dobrze zna, gdyż brak fachowej wiedzy, doświadczenia, odpowiednich maszyn, urządzeń i materiałów może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Nasza firma Olanex, która istnieje na rynku już wiele lat, poniżej prezentuje 3 etapy w drodze do perfekcyjnie wyglądającej elewacji.

Elewacje - kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć

Jak wynika z definicji, elewacja to zewnętrzna powierzchnia ściany budynku ze wszystkimi znajdującymi się na niej elementami. Powinna być więc wizytówką budynku, gdyż jest najbardziej widoczną częścią i stanowi jego lico.

 

Ale czy faktycznie tak jest?

 

Elewacja budynku to często ta część powierzchni, o której właściciele zapominają lub troszczą się o nią na samym końcu. Poniżej przedstawimy 3 fakty, o których powinieneś wiedzieć.

Zakres usług

Firma Olanex oferuje swoim Klientom wykonywanie wszelkiego rodzaju prac wysokościowych przez wykwalifikowanych pracowników posiadających stosowne uprawnienia oraz czyszczenie różnego rodzaju nawierzchni. Jedną z usług jest czyszczenie elewacji budynków bez użycia rusztowań z wykorzystaniem myjek ciśnieniowych.


Zastosowana technika alpinistyczna chroni budynki przed zniszczeniem, które mogłoby nastąpić podczas montażu

Co powinni wiedzieć właściciele budynków o czyszczeniu dachów?

Podobnie jak w przypadku elewacji, również dachy budynków narażone są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Zmiana pór roku, a co za tym idzie różne warunki pogodowe i temperaturowe przyczyniają się do niszczenia pokryć dachowych.

 

Aby móc temu zapobiec, należy regularnie przeprowadzać czyszczenie dachów. W Poznaniu i okolicach jest bardzo wielu właścicieli, którzy troszczą się o stan pokryć dachowych budynków, gdyż wiedzą, że lepiej jest zlecić mycie dachów niż je wymieniać. W ostatnich latach zauważyć można wzmożone opady deszczu. A wilgoć to wręcz idealne warunki do rozwoju m.in. mchu, grzybów i glonów.

mycie dachów poznań

Co robić kiedy na dachu rośnie mech?

 

Najlepszym sposobem na czysty dach jest powierzenie prac związanych z jego pielęgnacją firmie, która się w tym specjalizuje. W tym miejscu ze swoją ofertą przychodzi do Państwa nasza firma Olanex, która zlecenia, związane z myciem dachów, czyszczeniem elewacji budynków oraz malowaniem elewacji, wykonuje już szereg lat.

 

Mamy niezawodne sposoby!

 

Czyszczenie dachu przeprowadzamy przy użyciu wody pod ciśnieniem wraz z profesjonalnymi preparatami czyszczącymi. Odpowiedni dobór detergentów jest niezwykle ważny, ponieważ źle dobrany środek chemiczny może uszkodzić dach i spowodować zmianę jego koloru. Warto także pamiętać, że prawidłowe przygotowanie dachu przed zimą pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż remont dachu jest o wiele bardzo kosztownym przedsięwzięciem, niż jego pielęgnacja.

 

Może więc lepiej zapobiegać niż "leczyć"?